Nefaclinic

Boyun Askılama

Boyun Askılama

Yüzümüze her ne kadar çok iyi baksak da, boyun bölgesi de ihmal edilmemesi gereken bir bölgedir. Yaş almayla birlikte boyun bölgesinde oluşan sarkma ve kırışıklıklar, özellikle gıdı sarkmalarıyla birlikte yaşımızı ele verir. Boyun bölgesindeki deri yapısı alt ve orta yüze göre daha ince olduğundan, sarkma ve kırışıklıklar daha erken yaşta kendini gösterebilir. Ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden olan ip askı yöntemi, boyun bölgesine de uygulanabilmektedir.

Kimlere Uygulanabilir?

Bu işlem her ne kadar 40 yaş ve sonrası için önerilse de, bazı bireylerde genetik yatkınlık ve günlük hayattaki kullanım sonucu boyun ve gıdı bölgelerinde erken sarkma görülebilir. Bu sebeple 30 yaş ve sonrası kadın ve erkek bireyler ile hızlı kilo verme sonucu boyun ve gıdı bölgesinde sarkık görünüm şikayeti olan bireyler boyun askılama işlemi yaptırabilir. Hangi Bölgelere uygulanır? Boyun ve gıdı bölgesine uygulanır.

Nasıl Uygulanır?

İşlem kliniğimizde lokal anestezi altında uygulanır ve ortalama 30 dakika sürmektedir. Esnek örümcek tip ipler, kulak memesi altına sabitlenerek boyun ve gıdı bölgelerini gerecek şekilde konumlandırılır ve bırakılır. İp yapısındaki çok ince iğneler ile ip gerilip bırakıldığında sabitlenmiş olur. Yağ ve kas dokusuna herhangi bir etkisi olmadan kombine olarak hareket edebildiklerinden orantılı bir görünüm oluşturur. Gıdı ve boyun bölgesinde lift etkisi oluşturur. İplerin özel yapısı sayesinde aynı zamanda kollejen üretimini de tetiklemesiyle daha genç bir görünün elde edilir. Etki Süresi Nedir? İşlemden hemen sonra etkisi görünse de tam olarak doku ile uyum sağlayıp istenen etkinin görülmesi 30 gün sürmektedir. İşlemin kalıcılığı ise ortalama 2 yıldır.

Komplikasyonları Nelerdir?

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede hafif şişlik, sertlin ve ağrı olabilir. Bu etkiler ortalama 3 gün içinde geçmektedir.